Yazarlar ve Kıtaplıkları

Murat Gülsoy

52ff0566f1634a134e00096d_space.jpg

Murat Gülsoy roman yazarlarının hayat tecrübesiyle dolu olduğu zamanları temsil eden birisi. Kendisini edebiyata adamış olsa da masasının başından kalkmamazlık etmiyor; aynı zamanda kariyeri başarılarla dolu bir bilim adamı. (Beyin cerrahisinde kullanılan lazerlerin geliştirilmesi için olan çalışmaları özellikle etkiledi beni.) Boğaziçi'ndeki yaratıcı yazarlık dersleri hep ilgiyle takip ediliyor. Aynı zamanda üniversitenin yayınevinin başında. Yeni kurulacak Nazım Hikmet Kültürel Araştırmalar Merkezi'nin de direktörü. 
Tüm bunların yanında 18 kitabın da yazarı, her biri aynı şiddette bir tutkunun ürünü olan. Murat Gülsoy'la BÜMED'de buluştuk, çantasından anlatmak için getirdiği 5 kitabı çıkardı, her biri defalarca okunmaktan yıllanmış, her okumada alınan notlar farklı renkteydi, hakkının verilerek okunmuş olduğu o kadar belliydi ki kitapların yazarları görse duygulanırlardı.

Hakan Bıçakcı

52ff0566f1634a134e00096d_space.jpg

Hakan Bıçakcı'yla 19 Nisan'daki BookSerf'lü Olma Günü'nde tanıştık. Yeni romanı Doğa Tarihi'nden bir bölüm okudu, sonra da gelenlerin sorularını cevapladı. Geçtiğimiz hafta da evine gittik, kitaplarını karıştırmaya ve sevdikleri yazar, müzisyenler hakkında muhabbet etmek için. 3 odanın 3'ü de kitap dolu, duvarlarda özenle seçilmiş poster ve baskılar, plaklar, piyano ve gitar. Yaratıcı bir ruh için mükemmel bir ortam. Biz hem çekerken hem düzenlerken hem de Hakan Bıçakçı ile vakit geçirmekten süper keyif aldık, kesinlikle devamı gelecek bir seri.

Bize Yaz

Pek çok alanda yardımcı olabilirsin. Röportajlarda, yeni yazarlar keşfetmekte, paylaşımı arttırmaya. Video, illustrasyon, web, çeviri, yazı, sosyal medya, fotoğraf neler yapıyorsan BookSerf’e büyük katkıda bulunabilirsin. Çılgın projelerimizin devamı için Asmalı Mescit'teki atölyemize de bekleriz. 

Olley! Hemen bakıyoruz.

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

  • Atölye

    BittiGitti
    Asmalı Mescit Cd. Nil İş Hanı no 16 d/115-A Beyoğlu/Istanbul

  • email

    info@bookserf.com